Hakkımızda

İncekum Plajı

İlçe merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıktaki Çamlı Mahallesi'nde  bulunan ve altın sarısı kumlarının inceliği nedeniyle ''İncekum'' ismi verilen  plaj, her sezon binlerce misafiri ağırlamaktadır.

Yöre halkının günübirlik tatil  için ilk tercihleri arasında yer alan İncekum, çam ağaçlarının altında  oturup, bir kaç adım sonra turkuaz rengindeki berrak suda yüzme fırsatını yakalayacağınız eşsiz bir yerdir. Ayrıca, öğlen saatlerinden itibaren koya yanaşan tur tekneleriyle  gelen çok sayıda turist de İncekum'un tadını çıkarmaktadır.

İncekum Plajı Temmuz 2014 öncesi Çamlı Köyü muhtarlığı tarafından işletilmekteydi. Büyükşehir Yasası ile Çamlı Köyünün mahalleye dönüşmesi nedeniyle Orman Bakanlığı plajı ihale ile özel sektöre vermiş ve Pınargözü Ltd.Şti. plajın işletme hakkını almıştır.

Pınargözü Ltd. Şti işletme hakkını aldıktan sonra misafirlerin ihtiyaçlarını daha uygun koşullarda karşılamak için tesise yatırımlar yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Mevcut duş ve lavabolar yerine daha modern ve sayısı artırılarak yenileri yapılmıştır. Misafirlerin yemek ihtiyaçları için zengin mönü seçeneği sunan restaurant faaliyete geçmiştir.Tesis kendi enerjisini üretmektedir

Tesiste önceki yıllarda jenaratör yardımıyla enerji ihtiyaçları karşılanmakta iken Pınargözü Ltd.Şti. güneş panelleri yatırımı yaparak kendi enerjisini üretmekte ve doğaya dost tavrını sürdürmektedir.Plaja Sadece traktörle gidilebiliyor

İncekum Plajı'na gitmek isteyenlerin, Marmaris-Gökova karayolunun 13.  kilometresinden sonra Çamlı Mahallesi'ne giriş yapması gerekmektedir.. Çamlı mahallesinin  içerisinden geçtikten ve asfalt yoldan yaklaşık 5 kilometre sonra plajın bulunduğu koyun girişine ulaşılmaktadır. Araç girişine izin verilmeyen  plaja sadece, taşımacılıkta kullanılan özel yapım traktörlerle gidilebilmektedir. Ziyaretçiler,  taşıma, lavabo, otopark, duş hizmetlerini kapsayan ücreti ödedikten sonra traktörün römorkuna binerek, kısa ve keyifli bir  yolculuğun ardından İncekum'a ulaşmaktadır.

İsteyenler, çam ve zeytin ağaçlarının gölgesine hasır ya da  kilimlerini sererek oturmakta, kimileri de kumsaldaki şezlongları kiralayarak denizin keyfini çıkarmaktadır.

Genellikle kahvaltı ve öğlen yemeği için plajı tercih eden ziyaretçiler, akvaryum gibi berrak denize girerek serinlemekte, ağaç  gölgelerinde dinlenmekte, çocuklar ise plaja adını veren ince kumlarla oyunlar oynamaktadır.

Ağaç gölgesinde dinlenmek, temiz bir deniz ve kumda serinlemek için görülmesi gereken bir yerdir İNCEKUM...